PSČ Bělá pod Bezdězem: Co Obyvatelé Potřebují Vědět

PSČ Bělá pod Bezdězem: Co Obyvatelé Potřebují Vědět

Víte, co je PSČ Bělá⁣ pod Bezdězem a​ proč by měli její obyvatelé vědět více o tomto důležitém systému? V našem článku se dozvíte všechno, ‍co ​potřebujete​ vědět o poštovních směrových číslech ‌a jak vám⁢ mohou usnadnit každodenní život.⁣ Buďte připraveni být informovaní⁣ a připraveni být efektivní!
Informace o PSČ Bělá pod Bezdězem

Informace o PSČ ⁣Bělá pod Bezdězem

V⁢ Bělé pod Bezdězem se nachází 2 ⁤PSČ: 294 22 a 294 ⁢71. První z⁣ nich patří do města samotného, zatímco ‌druhé je určeno‌ pro okolní obce a vesnice. Je důležité si uvědomit, že‍ správné použití PSČ je klíčové pro rychlé​ a bezproblémové doručení zásilek, ⁣takže se ujistěte, že jej používáte správně.

Pokud potřebujete zjistit další konkrétní , můžete se obrátit na místní poštu nebo navštívit oficiální webové stránky České pošty. Pokud‍ vám něco není​ jasné, neváhejte se zeptat, aby ⁣bylo doručení zásilek co nejefektivnější.

Dopravní spojení a dostupnost služeb

Dopravní ‍spojení a dostupnost služeb

V obci Bělá pod Bezdězem ⁣se nachází několik důležitých dopravních spojení, které umožňují snadný ‌přístup k různým službám a zařízením v ‍okolí. Hlavními silnicemi vedoucími do​ obce jsou silnice I/16 a silnice​ II/268, které poskytují spojení s okolními městy a obcemi. Pro obyvatele Bělé pod Bezdězem je tedy snadné dostat se⁤ k potřebným ​službám ⁤a zařízením pomocí vlastního vozidla nebo veřejné dopravy.

Další‌ možností dopravy pro obyvatele obce je vlakové spojení. ⁢Bělá‍ pod Bezdězem disponuje železniční stanicí, která ⁢je využívána pro ​pravidelné spoje směřující do blízkých ⁢i vzdálenějších destinací. Díky tomu mají obyvatelé obce možnost pohodlně ⁢cestovat po ⁣celé České republice bez⁢ nutnosti používat vlastní vozidlo.

Základní informace o obyvatelstvu

Základní informace o obyvatelstvu

V obci ‌Bělá pod Bezdězem ‍žije celkem 4517 obyvatel. Většina obyvatel je ve věku 30-50 let,⁤ což dělá z tohoto města živé a dynamické místo k životu. ⁣Obyvatelé zde mohou využívat širokou škálu služeb ⁣a‌ možností pro ‍rekreaci a volný čas. v této obci zahrnují i informace o národnostním složení ‍a jazyce, kterým se zde hovoří.

V Bělé pod Bezdězem najdete také živou komunitu obchodů, restaurací a dalších podniků, které uspokojí potřeby každého obyvatele. Obyvatelé mohou využívat také sportovní vyžití ‍a kulturní akce ​pořádané ve městě. Pro podrobnější informace o ⁢obyvatelstvu a životě v Bělé pod Bezdězem ‌doporučujeme navštívit oficiální web obce nebo se obrátit na obecní úřad.

Místní obchody a restaurace

Místní obchody a restaurace

V⁣ obci Bělá pod Bezdězem najdete širokou škálu ⁤místních obchodů a restaurací, které⁢ uspokojí vaše potřeby. Od tradičních českých restaurací po moderní kavárny, zde si každý najde něco podle svého gusta. Můžete si⁤ dopřát⁣ skvělou kávu, lahodné dezerty nebo si vychutnat ‍tradiční českou kuchyni s ‍přáteli a​ rodinou.

V následující tabulce jsou uvedeny některé z nejoblíbenějších místních obchodů a restaurací‌ v obci Bělá pod Bezdězem:

Obchod ⁤/ Restaurace Typ Adresa
U Šrámků Restaurace Husova‍ 401
Kavárna Pod Vyhlídkou Kavárna Náměstí⁣ Míru 55
Coop‌ Bělá pod Bezdězem Obchod Náměstí T.G. Masaryka 11

Zdravotní péče a lékařská zařízení

Zdravotní péče a lékařská zařízení

V obci Bělá pod Bezdězem se ‍nachází několik zdravotnických zařízení,​ které slouží obyvatelům i návštěvníkům obce. Jedním z hlavních ‌zařízení je Obecní poliklinika Bělá pod Bezdězem, kde můžete využít široké spektrum ⁣lékařských služeb. Poliklinika disponuje čekárnou, ‍ordinacemi‌ praktického lékaře, stomatologa, gynekologa, pediatra, a dalších specialistů. Součástí polikliniky je⁣ také lékárna, kde si můžete zakoupit⁢ potřebné léky a doplňky‍ stravy.

Dalším důležitým zařízením v oblasti zdravotní péče je Nemocnice Bělá pod Bezdězem. Nemocnice poskytuje komplexní péči ⁣včetně akutního ošetření a dlouhodobé hospitalizace. Zajišťuje odbornou péči v různých oborech medicíny a spolupracuje s ostatními zdravotnickými zařízeními v okolí. Pro obyvatele⁤ obce je důležité mít informace⁣ o tom, kam se ⁢obrátit v případě potřeby urgentní zdravotní péče.

Školství a vzdělávací instituce

V obci Bělá pod‍ Bezdězem ⁢se nachází několik vzdělávacích institucí, které jsou⁣ klíčové pro zajištění kvalitního školství pro obyvatele. Místní základní škola nabízí vzdělání pro žáky od první ⁢třídy ⁣až po devátou třídu. Důležitou ⁤součástí vzdělávání je také mateřská škola, která poskytuje péči a výchovu pro nejmenší děti ⁢v obci.

V obci je také školní jídelna, která zajišťuje stravování pro ‍žáky školy.​ Pro studenty⁢ středních škol je​ k dispozici možnost dojíždění do blízkých měst, ⁤kde jsou nabízeny různé typy středních škol. Pro ty, kteří chtějí pokračovat ve vzdělávání na vysoké škole, je možné studovat na univerzitách v okolních městech.

Rekreační možnosti a sportovní aktivity

V obci Bělá ⁢pod Bezdězem se nachází široká škála ⁣rekreačních možností a sportovních aktivit pro obyvatele⁣ i návštěvníky.⁢ Místní sportovní hala nabízí možnost hrát basketbal, volejbal, tenis nebo dokonce stolní tenis. Pro milovníky přírody jsou k dispozici krásné ⁣cyklostezky‌ a turistické trasy, které vedou kolem malebných jezer a ‌lesů.

Mezi oblíbené rekreační aktivity v obci patří:

  • Koupání a vodní sporty na místním jezeře
  • Procházky⁣ po okolních lesích a parkových úsecích
  • Kola a horská kola
  • Stolní tenis a badminton

Závěrem

Doufáme, že tento článek vám poskytl ⁢užitečné informace o PSČ Bělá pod Bezdězem. Město nabízí bohatou historii a zajímavou kulturu, která je stojí za prozkoumání.‌ Ať už jste obyvatelem ‌nebo ⁢návštěvníkem, je⁣ důležité být informovaný o všech‍ potřebných informacích. Pokud máte jakékoliv dotazy nebo připomínky, neváhejte nás kontaktovat. Děkujeme ⁢za váš zájem a⁢ přejeme vám příjemný den v krásném Bělá pod Bezdězem!

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *